loading...

منتظران ظهور منجی

بصیرت سیاسی فرهنگی مذهبی ......

بازدید : 35
پنجشنبه 7 آبان 1399 زمان : 17:37

پژوهشگران غافلگیری دشمن را وجهه همت خود قرار دهند

وزیر دفاع گفت: دانشمندان و نخبگان نیروهای مسلح باید به کمک سایر محققان و پژوهشگران و همچنین شرکت‌های دانش بنیان آن کاری را که موجب غافلگیری دشمن می‌شود، وجهه همت قرار دهند و دنبال کنند.

امیر سرتیپ حاتمی‌ در مراسم آیین اختتامیه هفتمین جشنواره تحقیقات، فناوری و نوآوری وزارت دفاع ضمن تبریک سالروز آغاز امامت دوازدهمین اخترتابناک آسمان ولایت و امامت حضرت حجت ابن الحسن(ع) و همچنین گرامیداشت نام و یاد شهیدان بویژه شهدای عرصه علم و تحقیق، برگزاری جشنواره تحقیقات، فناوری و نوآوری را بسیار مهم و ارزشمند دانست و با تقدیر از تمامی‌دست اندرکاران و محققانی که نقشی حساس و خطیر برای اعتلای جمهوری اسلامی‌ایفا نموده اند به نقل از فرمایشات گهربار مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت علم و پژوهش، گفت: علم پایه پیشرفت همه جانبه یک کشور است و این موضوع برای یک ملت مهمترین ابزار آبرو، پیشرفت و اقتدار است.

وی با بیان اینکه در وزارت دفاع همواره اجرای فرامین فرمانده معظم کل قوا در همه حوزه‌های دفاعی در اولویت برنامه‌های این سازمان قرار داشته است ،افزود: محققان، پژوهشگران و تمامی‌دست اندر کاران صنعت دفاعی، علم را به معنای کامل کلمه به عنوان یک جهاد دنبال کردند و توانستند به دستاوردهای شگرفی در زمینه‌های گوناگون دفاعی و نظامی‌دست پیدا کنند.

وزیر دفاع با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانه نظام سلطه باعث شکوفایی استعدادها و باورمندی جوانان همین مرز و بوم شد،تاکید کرد: وزارت دفاع با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی رویکرد مصرف کنندگی علم را به رویکرد تولید علم تبدیل کرد و توانست این علم را به فناوری و فناوری را به محصول و صنعت و توسعه‌ی کشور در زمینه‌های گوناگون دفاعی و غیر دفاعی متصل نماید.

امیر حاتمی‌با بیان اینکه دشمنان ما دائماً در حال رصد ما هستند و از هیچ تلاشی برای ضربه به کیان اسلامی‌مضایقه نمی‌کنند،افزود: دانشمندان و نخبگان نیروهای مسلح باید به کمک سایر محققان و پژوهشگران و همچنین شرکت‌های دانش بنیان آن کاری را که موجب غافلگیری دشمن می‌شود، وجهه‌ی همت قرار دهند و دنبال کنند.

وی با بیان وجود زیرساخت‌های لازم و آزمایشگاه‌های مجهز در سازمان‌های وزارت دفاع، تصریح کرد: فضای تحقیق و پژوهش و استفاده از امکانات وزارت دفاع برای نخبگان و پژوهشگران و همچنین شرکت‌های دانش بنیان کاملاً فراهم است و ضروری است مسئولان وزارت دفاع موانع را برای انجام امر تحقیق و پژوهش این گروه‌ها برداشته و مسیر را بیش از پیش برای این عزیزان هموار نمایند.

وزیر دفاع با بیان اینکه یکی از زمینه‌های اصلی دستیابی به کیفیت بالای محصولات، کم کردن فاصله ایده تا محصول و همچنین هزینه‌ها، تحقیق و پژوهش، است گفت: اکنون که زمینه صادرات محصو لات دفاعی نیز فراهم شده است، ضروری است موضوع پژوهش با جدیت بیشتری نسبت به گذشته دنبال شود.

امیر حاتمی ارتباط توامان با نیروهای مسلح در بازدید‌ها و همچنین حضور محققان در رزمایش‌ها را عاملی تاثیرگذار و مهم در کاهش هزینه‌های دفاعی و ارتقای کیفیت محصولات تولیدی عنوان کرد و گفت: شرایطی باید فراهم شود تا پژوهشگران در کنار تولید کنندگان محصول در رزمایش‌ها حضور یابند و نتایج و دسترنج اقدامات خود را برای بهبود هر چه بهتر تسلیحات دفاعی در میدان عمل مشاهده نمایند.

سردار مظفری نیا معاون امور تحقیقات و نواوری صنعتی وزارت دفاع نیز در این مراسم هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد رقابت مثبت و سازنده، شناخت استعداد‌ها، پرورش محققان، ایجاد انگیزه و دست یابی به پیشرفت‌های دفاعی و ... عنوان کرد و گفت: برگزیدگان این جشنواره به مرحله‌‌‌ای بالاتر تحت عنوان جشنواره سلمان فارسی در سطح کل نیروهای مسلح معرفی خواهند شد.

وی با بیان اینکه موضوعاتی از قبیل کلان سامانه‌ها، مهندسی سیستم و طرح‌های تجاری سازی در این دوره از رقابت‌ها به موضوعات جشنواره اضافه شد،افزود: در هفتمین دوره جشنواره تحقیقات، فناوری و نوآوری دفاعی شرکت‌های دانش بنیان، مراکز علمی‌گوناگون، دانشگاه‌های تراز اول کشور در زمینه صنعتی همچون دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه علم و صنعت نیز شرکت داشتند.

معاون امور تحقیقات و نواوری صنعتی وزارت دفاع با بیان اینکه حدود ۶۰۰ طرح به مرحله داوری جشنواره راه یافت گفت: پس از ارزیابی‌های تخصصی و فنی حدود ۱۸۰ طرح برگزیده و حائز شرایط دریافت جایزه شدند.

سردار مظفری نیا با بیان اینکه از این طرح‌ها قطعاً برای توسعه صنعت فاعی بهره خواهیم برد با اشاره به طرح‌های برگزیده این دوره، سامانه پدافند هوایی باور ۳۷۳، هواپیمای جت جنگده بومی‌کوثر و جت آموزش پیشرفته یاسین، زیردریایی فاتح، موشک خرمشهر و سامانه سلاح ۱۵ خرداد را از مهمترین طرح‌های برگزیده هفتمین جشنواره تحقیقات، فناوری و نوآوری وزارت دفاع عنوان کرد.

گفتنی است در پایان این مراسم وزیر دفاع از خانواه شهدای عرصه تحقیق و پژوهش وزارت دفاع و جمعی از نخبگان علمی‌و دانشگاهی با اهدای لوح، تقدیر به عمل آورد.

سرلشکر موسوی: امروز شاهد ارتقای تحرک در بخش سنگین و فوق سنگین نزاجا هستیم
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

آرشیو
آمار سایت
 • کل مطالب :
 • کل نظرات :
 • افراد آنلاین :
 • تعداد اعضا :
 • بازدید امروز :
 • بازدید کننده امروز :
 • باردید دیروز :
 • بازدید کننده دیروز :
 • گوگل امروز :
 • گوگل دیروز :
 • بازدید هفته :
 • بازدید ماه :
 • بازدید سال :
 • بازدید کلی :